12ewew        

Petitcollin Christel i jej książka “Jak mniej myśleć” o walce z natłokiem myśli to światowy bestseller!

By  |  0 Comments

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 13.24.10

Petitcollin Christel i jej książka “Jak mniej myśleć” o walce z natłokiem myśli to światowy bestseller, który ułatwi Ci funkcjonowanie i uspokoi mętlik w głowie. 

Przejmij kontrolę nad swoim mózgiem i naucz się wykorzystywać jego niezwykłe możliwości!

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 13.25.03

Czy zdarza się, że w Twojej głowie kłębi się tak wiele myśli, że na niczym nie możesz się skupić? Ciągle się stresujesz i nie możesz pozbyć się ciągłych obaw przed porażką? Odbierasz tak wiele bodźców z zewnątrz, że ciężko jest Ci się skoncentrować? Głos w Twojej głowie nieustannie mamrocze, narzeka i rozprasza Twoją uwagę, a Ty zastanawiasz się tylko, jak mniej myśleć?

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 13.35.33
“Jak mniej myśleć” to wydana w 2019 roku książka Petitcollin Christel. Ma formę poradnika dla osób nadwydajnych mentalnie, którym nadmiar myśli często utrudnia normalne funkcjonowanie. Autorka skupia się na problemie, nie tylko doszukując się jego rozwiązań, lecz także genezy. Podaje w wątpliwość fakt, że to sam nadmiar myśli jest tu realnym problemem – tłumaczy, że trzeba go tylko wykorzystać we właściwy sposób.

Książka, napisana klarownym, zrozumiałym językiem, jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którym nadmiar myśli komplikuje życie i powoduje mętlik w głowie. We współczesnym świecie, żyjąc w ciągłym stresie i pośpiechu, łatwo zagubić się we własnym umyśle pod wpływem atakującego z każdej strony nadmiaru bodźców. Dzięki książce“Jak mniej myśleć” opanowanie chaosu w głowie staje się prostsze. Książka podaje wiele przykładowych sytuacji, z którymi czytelnikowi łatwo się utożsamić.

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 13.33.22

Poradnik psychologiczny “Jak mniej myśleć” jest lekturą odpowiednią nie tylko dla tych “analizujących bez końca i głęboko wrażliwych”, ale także ich bliskich. Ułatwia zrozumienie sytuacji osób zmagających się z natłokiem myśli, uświadamia, jak problematyczne jest życie ludzi nadwydajnych mentalnie. Pozwala zrozumieć motywację ich zachowań i reakcji. Dla jednostek mających problem z natłokiem myśli książka jest sposobem na ułatwienie sobie życia, a także zrozumienie samych siebie. Daje też szansę na wprowadzenie zmian, które mogą poprawić poziom życia.

  • Za dużo myślę.
  • Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.
  • W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu.
  • Mam wrażenie, że jestem z innej planety.
  • Nie mogę sobie znaleźć miejsca.
  • Czuję się niezrozumiany.

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 13.28.43

Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg – właśnie ten, który myśli zbyt wiele – to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1!
Ale bolid wyścigowy nie jest zwykłym samochodem. Gdy prowadzi go jakiś niezdara, może się okazać kruchy i niebezpieczny. Potrzebuje kierowcy najwyższej klasy i toru na swoją miarę, by wykorzystać swój potencjał.
Zrzut ekranu 2020-01-15 o 13.27.44
Do tej pory to mózg wiódł cię po wertepach. Czas jednak, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.

 

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 13.26.10

O autorce

O autorce tej niezwykłej książki, Petitcollin Christel, na polskim rynku wydawniczym zrobiło się głośno dopiero w roku obecnym, po premierze książki „Jak mniej myśleć”. Petitcollin  jest mówczynią oraz trenerką personalną w zakresie komunikacji i rozwoju osobistego. Popularność, jaką zdobyła tym debiutem, z pewnością sprawi, że nie będzie to ostatnia książka wychodząca spod jej pióra.

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 13.09.03

Comments

comments

Anna Kowalska

Ukończyła studia dziennikarskie na UJ. Od ponad 15 lat związana z branżą kosmetyczną. Przez wiele lat prowadziła własnego bloga urodowego, równolegle realizując się jako spejcliasta Public Relations w segmencie Beauty w jendej z Warszawskich agencji. Prowadzi szkolenia i warsztaty oraz jest wykładowcą TEDX.