12ewew        

Damsko po Męsku. Każdy jest walnięty! – Wprowadzenie do współżycia

By  |  0 Comments

związek

Cały czas słyszę: „rzucił mnie, co jest ze mną nie tak” itp. Otóż nic! Każdy jest walnięty i musi znaleźć odpowiedniego idiotę dla siebie. Kiedyś myślałam, że jak wyszoruje mu wannę, umyje przez dwa lata nie myte okna, chociaż jeszcze dwa tygodnie wcześniej mieszkał ze swoją ex, lub też przyrządzę rosół z bażanta, to mnie pokocha. Że jak pójdę na kurs masażu tajskiego to będziemy na wieki wieków razem. Że na pierwszej randce nie mówimy o byłych, płacimy za siebie i udajemy chodzące ideały. Bzdura!

Zrzut ekranu 2017-03-14 o 17.08.38

Kiedyś po bardzo udanej randce weszłam do domu i się rozryczałam, że nie zasługuję na tak fajnego faceta, teraz po świetnej randce mega się cieszę i napawa mnie to pewnością siebie, przestałam wpatrywać się w lustro i szukać wad. Teraz szukam zalet. Jeżeli Cię kocha lub mu się naprawdę podobasz, to możesz odwalić największą głupotę (pomijam chamstwo, bo to akurat niewybaczalne), możesz się z nim przespać po kilku godzinach znajomości (pomijam wyjście z klubu, po którym bank nie zadzwoni). Prawdę mówiąc, możesz ugotować najokropniejszą rzecz na świecie i tak będzie za Tobą szalał. Możesz zwymiotować na jego kolekcjonerskie Jordany (bardzo się wkurzy, ale w końcu powinno mu przejść). Wiem to z doświadczenia. A jak mu się nie podoba i obrazi się jak mała dziewczynka, tylko dlatego, że w jego towarzystwie powiedziałaś innemu, że ma ładny płaszcz, to z nim jest problem, a nie z Tobą. Jak mu się nie podoba, że masz proste włosy, to niech sobie znajdzie taką z kręconymi, jak uważa, że masz za małe cycki, to niech sobie znajdzie taką z dużymi i niech nie marudzi. Mogę się założyć, że w kampanii majtek Calvina nie pracował. Kiedyś też byłam taka głupia, czesałam się tak jak chciał, nosiłam bieliznę taką jaką chciał, gotowałam tylko to, co chciał, a w końcu stałam się dokładnie taka jaką chciał bym była, zapominając przy okazji o sobie. Jak zerwał z Tobą z powodu jakiejś głupoty to jego problem, a nie TWÓJ! Nie awanturuj się, nie pisz płaczliwych SMS-ów, nie krzycz. Po prostu wyjdź. Nie poniżaj się. Poczekaj, przeprosi, nawet jeśli za 3 lata. Jak zrobiłaś coś nie tak — przeproś, nie odwracaj kota ogonem. Kiedyś ubierałam się dla mężczyzn, tylko po to żeby podobać się im, teraz ubieram się dla ich dziewczyn, które kurczowo trzymają ich za ręce i nie pozwolą ruszyć się na krok od siebie. Żartuję, ubieram się dla siebie i pończochy też wkładam dla siebie! Nie udawaj wiecznie niezadowolonej księżniczki, tylko jak już aspirujesz na jakieś miano, to bądź królową, pewną siebie, uśmiechniętą i przede wszystkim z dystansem! Śmiej się z żartów o kobietach, bo trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, czasem jesteśmy totalnymi kretynkami. Nie obrażaj się, nie chowaj urazy. Obraża się służba, a pamiętasz, że miałaś być królową? Zaakceptuj porażki i swoje przeszłe idiotyczne zachowania, bo kto ich w życiu nie miał? Podnieś się, otrzep się z kurzu depresji, załóż szpilki i idź na spacer — prosto przed siebie.

Load More

Comments

comments

Iga Banasiak

Iga Banasiak – specjalista do spraw damsko-męskich z przymrużeniem oka. Psycholog kliniczny, nadal bez dyplomu, badacz naukowy i zastępca redaktor naczelnej Fashion TV Magazine. W jej tekstach nie znajdziesz moralizatorstwa, lecz np. podpowiedzi co zrobić, gdy partner przyłapie Cię na oglądaniu porno. Miłośniczka dobrych książek i niebotycznie wysokich, ekstrawaganckich butów.

You must be logged in to post a comment Login

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com