12ewew        

Hand poked, czyli powrót do korzeni

By  |  0 Comments

Zrzut ekranu 2017-03-06 o 14.31.08

Zrzut ekranu 2017-03-06 o 13.29.52

Jeżeli marzysz o tatuażu, ale na dźwięk maszynki aż Ci się włosy jeżą na głowie, metoda hand poke zdecydowanie przypadnie Ci do gustu.

Ta wiążąca się z powrotem do korzeni i początków tatuowania metoda może wywoływać kontrowersje, jednak jak zapewniają jej zwolennicy, jest zupełnie bezpieczna oraz mniej bolesna od tradycyjnego wykonywania tatuażu. Przy tworzeniu  takiego tatuażu nie używa się maszynki, jedynie igły i tuszu.

Metoda ta może kojarzyć się z więziennymi „dziarami”, albo zabawami z czasów szkolnych gdy sami próbowaliśmy wprowadzić tusz pod skórę. Tak naprawdę, jest to starożytna forma sztuki która obecnie przeżywa swój renesans.
Tatuaże  wykonane metodą hand poke mają bardzo charakterystyczny wygląd, i mimo, że można osiągnąć różne efekty i perfekcję, nie da się go pomylić z tatuażem wykonanym za pomocą maszynki.  Metodą tą nie da się osiągnąć tradycyjnego cieniowania, a płynne przejście tonalne, tak jak cały tatuaż, osiąga się za pomocą kropek. Kolory mogą być używane, ale zdecydowanie lepszy efekt osiągnie się przy użyciu maszynki. Dlatego wielu tatuażystów woli używać jedynie czarnych i szarych tuszów.

Tatuażyści twierdzą, że odczuwalny ból jest znacznie mniejszy oraz proces tworzenia mniej inwazyjny dla naszego ciała. Oznacza to, że skóra znacznie szybciej się goi. Niektórzy uważają, że sam proces nakłuwania jest bardzo przyjemny i uzależniający.

Wykonanie tatuażu trwa znacznie dłużej i często musi być podzielone na parę sesji.

Zrzut ekranu 2017-03-06 o 14.26.06

Tatuowanie jest tak samo bezpieczne i higieniczne jak przy użyciu maszynki. Jeżeli wykonywany jest przez zawodowych tatuażystów, jest tak samo bezpieczny, jak każdy inny. Cały sprzęt jest jednorazowy lub sterylizowany z uwzględnieniem zasad BHP.

Trzeba pamiętać, że tatuaż to decyzja na całe życie, a więc warto dokładnie przemyśleć wzór, a później wybrać odpowiednią dla siebie metodę.

Load More

Comments

comments

Nie boi się radykalnych zmian i wyzwań w życiu. Dla realizacji swoich marzeń przeprowadzała się wiele razy. Obecnie mieszka w Wietnamie i podróżuje po Azji Południowo-Wschodniej. Fanka kina współczesnego. Jej serce zdecydowanie należy do rzeczywistości Wes Andersona.

You must be logged in to post a comment Login

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com